Jacket Sportsman Black / White Large $295.00 Tax
Pant Sportsman Black XX-Large $265.00 Tax
Pant Sportsman Black / Red X-Large
$265.00 Tax
Pant Sportsman Black / Red X-Large
In stock
SKU: K1R22-SPT-NR-XL Category: Driving Pants Tags: /, 22-SPT-NR-XL, Black, Clothing, Driving, Equipment, K1 RACEGEAR, Pant, Pants, Red, Safety, Sportsman, X-Large
Description
Driving Pants – Sportsman – SFI 3.2A/5 – Double Layer – Nomex – Black / Red – X-Large – Each
Additional information
| Weight | 1.945 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.25 × 15.4 × 3.35 in |
| Product Type | Driving Pants |
| Brand | K1 RACEGEAR |
| Size | X-Large |
| Color | Black |
| Layers | Double Layer |
| SFI Rating | SFI 3.2A/5 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
$32.99 Tax
SKU: ALL910015
$54.99 Tax
SKU: ALL915012
$79.99 Tax
SKU: ALL931112
$79.99 Tax
SKU: ALL931111
$129.99 Tax
SKU: ALL931014
$39.99 Tax
SKU: ALL923214
$29.99 Tax
SKU: ALL929010

Reviews
There are no reviews yet.