Suit Challenger Black 4-XS SFI 3.2A/1 $175.00 Tax
Suit Challenger Black Medium SFI 3.2A/1 $175.00 Tax
Suit Challenger Black Large SFI 3.2A/1
$175.00 Tax
Suit Challenger Black Large SFI 3.2A/1
In stock
SKU: K1R20-CHL-NW-L Category: Driving Suits Tags: 20-CHL-NW-L, 3.2A/1, Black, Challenger, Clothing, Driving, Equipment, K1 RACEGEAR, Large, Safety, SFI, Suit, Suits
Description
Driving Suit – Challenger – 1-Piece – SFI 3.2A/1 – Single Layer – Fire Retardant Cotton – Boot Cut – Black – Large – Each
Additional information
| Weight | 2.75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 13.7 × 3.4 in |
| Product Type | Driving Suits |
| Brand | K1 RACEGEAR |
| Size | Large |
| Color | Black |
| Layers | Single Layer |
| SFI Rating | SFI 3.2A/1 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
$32.99 Tax
SKU: ALL910014
$54.99 Tax
SKU: ALL915015
$79.99 Tax
SKU: ALL931111
$79.99 Tax
SKU: ALL931115
$129.99 Tax
SKU: ALL931014
$129.99 Tax
SKU: ALL931015

Reviews
There are no reviews yet.