Rib Protector Kids Carbon Ballastic Size 0 $225.00 Tax
Suit Challenger Black 4-XS SFI 3.2A/1 $175.00 Tax
Suit Challenger Black XX-Large SFI 3.2A/1
$175.00 Tax
Suit Challenger Black XX-Large SFI 3.2A/1
In stock
SKU: K1R20-CHL-NW-2XL Category: Driving Suits Tags: 20-CHL-NW-2XL, 3.2A/1, Black, Challenger, Clothing, Driving, Equipment, K1 RACEGEAR, Safety, SFI, Suit, Suits, XX-Large
Description
Driving Suit – Challenger – 1-Piece – SFI 3.2A/1 – Single Layer – Fire Retardant Cotton – Boot Cut – Black – 2X-Large – Each
Additional information
| Weight | 3.14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 14.25 × 4.55 in |
| Product Type | Driving Suits |
| Brand | K1 RACEGEAR |
| Size | X-Large |
| Color | Black |
| Layers | Single Layer |
| SFI Rating | SFI 3.2A/1 |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
$32.99 Tax
SKU: ALL910014
$54.99 Tax
SKU: ALL915011
$54.99 Tax
SKU: ALL915016
$79.99 Tax
SKU: ALL931115
$99.99 Tax
SKU: ALL931117
$29.99 Tax
SKU: ALL923114
$49.99 Tax
SKU: ALL929313

Reviews
There are no reviews yet.